Z wielką radością informujemy, że po raz trzeci w historii naszej gminy dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Gaworzycach - Alicja Woźniak i Gabriela Lazarek otrzymały mandat poselski na XXV posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży i 1 czerwca będą reprezentowały naszą szkołę, gminę i województwo na posiedzeniu Sejmu w Warszawie. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 400 zespołów z całej Polski, dlatego wysoka ocena projektu ( 23/26 pkt) jest powodem do dumy.
Temat  tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Kandydaci do mandatu musieli zrealizować projekt, w którym, w sposób trwały, upamiętnili losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Kandydatki przygotowały projekt na temat Antoniego Antczaka. W tym celu  stworzyły trwały efekt realizowanego projektu, w postaci krótkiego filmu, plakatów oraz happening w Bibliotece Publicznej.

 

Dziękujemy osobom oraz instytucjom, które pomogły w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, a w szczególności pani Magdalenie Trzcińskiej, która od kilku lat zachęca młodzież do wzięcia udziału i  nadzoruje realizacje zadań konkursowych do SDIM.

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń