Urząd Gminy w Gaworzycach informuje, że w dniu 10 kwietnia 2019 roku o godzinie 11.00 w pałacu odbędzie się konferencja zorganizowana we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii „Wiem, co podpisuję”.

 


Akcja jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów. Co zrobić, żeby nie zostać oszukanym? Na to i inne pytania postarają się odpowiedzieć pracownicy UKE podczas zaplanowanego spotkania. W ramach kampanii „Wiem, co podpisuję” pracownicy UKE doradzą, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak i gdzie dochodzić swoich roszczeń. Zajęcia mają formę wykładów, podczas których w przystępny sposób przedstawią słuchaczom typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców oraz jak się przed nimi bronić.


Zajęcia są prowadzone przez osoby na co dzień zajmujące się sprawami konsumenckimi w UKE, istnieje zatem możliwość zadawania pytań czy też konsultacji w sprawach indywidualnych. W trakcie spotkania wyświetlony zostanie film edukacyjny, przygotowany na potrzeby kampanii.

 

Mając na uwadze troskę o mieszkańców serdecznie zapraszamy seniorów z terenu Gminy Gaworzyce do wzięcia udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wiem, co podpisuję”. Wykład jest bezpłatny.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń