Gmina Gaworzyce - Aktualności

Gaworzyce, dnia 21.11.2011r

 

Protokół z konsultacji

projektu  Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2012.

1. Przedmiot konsultacji

Na podstawie Uchwały nr XXXIV/224/2010 Rady Gminy  Gaworzyce z dnia 29.10.2010 r. oraz Zarządzenia Nr 75/2011 Wójta Gminy Gaworzyce z dnia 07.11.2011 r., poddano konsultacjom projekt Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok  2012.

Czytaj więcej: 2011-11-21 Protokół z konsultacji

Stowarzyszenie "Lepsze jutro, twórzmy dziś" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na  "Tradycyjną potrawę wigilijną", który odbędzie się dnia 4 grudnia 2011 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gaworzycach. 

Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do Urzędu Gminy w Gaworzycach pok. nr 21 lub do Domu Kultury "Jowisz" do dnia 21 listopada 2011 r.

Maksymalna liczba uczestników to 10 osób.

Do pobrania:

- Regulamin konkursu

- Formularz zgłoszenia

Uczniowie Gminazjum Publicznego w Gaworzycach biorą udział w konkursie "Tesco dla ekoszkół", w którym nagrodą jest pracownia multimedialna dla szkoły.

Możemy pomóc gimnazjalistom wygrać konkurs głosując CODZIENNIE na nakręcony przez nich filmik "Nie taki szrotówek straszny..."

Każdego dnia można oddać jeden głos z jednego komputera.

Głos można oddać tutaj.

Z  okazji Święta Niepodległości w gaworzyckim kościele Matki Bożej Różńcowej  odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił i wygłosił homilię ks. Lech Świdziniewski- proboszcz parafii.

Po nabożeństwie w pałacu w Gaworzycach odbyło się uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych  i mieszkańcy gminy. Dla przybyłych gości wystąpiła grupa teatralna z Domu Kultury "JOWISZ", zespół ludowy "KALINA" z Nowego Miasteczka i kapela ludowa "POGRAM" z Jaczowa.

Współorganizatorem imprezy był Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

 

Po raz kolejny unihokejowa drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach wywalczyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

W finale, który odbył się 27 października br. we Wrocławiu na hali Młodzieżowego Centrum Sportu, udział wzięło 8 najlepszych drużyn z całego województwa. W meczu o pierwsze  miejsce reprezentacja SP Gaworzyce pokonała reprezentację SP Łomnice 5:0.

 

 

Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej:

 • Kacper Kocik, 
 • Tomek Raczkowski,
 • Piotrek Wypych,
 • Kuba Szymkowiak,
 • Konrad Piosik,
 • Oliwia Królikowska,
 • Patrycja Piosik,
 • Natalia Serewa,
 • Ola Wożniak.

Czytaj więcej: 2011-11-14 Sukcesy szkolnych drużyn unihokejowych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach informuje, iż właśnie dobiega końca realizacja projektu  pt. ",Aktywna integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Gaworzyce" realizowanego przez Gminę Gaworzyce/ Gminny  Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach w okresie od 01.06.2011r do 30.11.2011r. w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII  Promocja integracji społecznej, Działanie 7,1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Z tej okazji w dniu 08.11.2011r. w Pałacu w Gaworzycach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia projektu.

W projekcie uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy:

 • Justyna Miciuk
 • Arleta Samul
 • Kinga Makowiecka
 • Małgorzata Kubacka
 • Rafał Dzięgiel

  Czytaj więcej: 2011-11-09 Zakończenie projektu POKL

   

  Elektroniczna Skrzynka Podawcza

   

   

   

  Kalendarz wydarzeń