Informacja dla twórców regionalnych: rzemieślników, producentów wyrobów lokalnych, rękodzielników, sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich oraz wszelkich artystów ludowych

 

Przyjmujemy zgłoszenia na V - Jubileuszową edycję Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego
produktów tradycyjnych i regionalnych,
która odbędzie się dnia 9 lipca 2017 r. (niedziela)
w zabytkowym parku w Gaworzycach

 

Warto podkreślić, że wydarzenie nawiązuje do prawdziwej historii miejscowości mocno związanej z handlem już w czasach średniowiecza. Od 2013 r. raz w roku przypominamy o kupieckiej tożsamości Gaworzyc, wtenczas alejki gaworzyckiego parku pełne są wyjątkowych produktów i smaków tworzonych z pasją. Produkty pszczele, sery, akcesoria z drewna, biżuteria, domowej roboty słodycze, unikatowe zabawki, lalki, maskotki, a także tzw. "starocie", wśród których każdy może upolować coś jedynego w swoim rodzaju... - to tylko niektóre z produktów, które można spotkać na stoiskach gaworzyckiego jarmarku.

Drodzy Kramarze - Dlaczego warto?

 

 

Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce szczególne pod wieloma aspektami - jak wspomnieliśmy wcześniej, Gaworzyce stanowiły główny ośrodek handlu, zwłaszcza silnie określenie to przejawiało się od poł. XVI w. - będąc tutaj, pomożecie nam odtworzyć niezwykłą atmosferę jarmarków oraz odbudować więź mieszkańców z tą właśnie "kupiecką" tożsamością. Druga rzecz - to wsparcie lokalnego dziedzictwa kulturowego - w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy, abyście wiedzieli, iż ważne są wszystkie prezentowane przez Was produkty -  domowy chleb z chrupiącą skórką, złocisty miód, pracochłonna, misternie zdobiona bransoletka albo też kolorowy dzbanuszek z gliny... - tutaj podkreślamy ich wagę i znaczenie. Chcemy Was, artystów, wspierać w tym co robicie.

Naszym lokalnym dziedzictwem, które stanowi cudowne tło dla całego wydarzenia jest gaworzycki pałac, któremu udało się odzyskać dawną świetność. Wszystkie wydarzenia organizowane zarówno wewnątrz jak i wokół są dowodem na to, że warto było się starać. Będąc z nami - będziecie tego żywym potwierdzeniem.

 

Są jeszcze inne powody dla których warto. W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy konkurs o tytuł "Złotego Kramarza". Pomysł narodził się z myślą o Was, ponieważ Wy tworzycie relacje, o które tak bardzo nam chodzi - Wasze kramy, stoiska - stanowią wystawy sztuki. Można tu pooglądać, porozmawiać, zainspirować się, ale i kupić, i zabrać ze sobą przedmiot, który nas zaczaruje, zauroczy... Konkurs o tytuł "Złotego Kramarza" to plebiscyt. Uczestników pytamy o to, które stoisko najbardziej ich oczarowało.

 

Również, aby wspierać dzieło Waszych rąk, wśród kupujących, wspierających rękodzieło i wysokiej jakości wyroby lokalne, losujemy nagrody i wyróżniamy tytułem "Szczęśliwego Kupca".

 

Drodzy Kupcy - dlaczego warto odwiedzić Jarmark Kupiecki i wesprzeć Kramarzy?

 

Dlaczego warto tego dnia zakupić coś na straganach naszego zabytkowego parku? Nawet jeśli miałoby to być coś małego, niedużego? Bo w życiu trzeba czasem sprawiać sobie małe przyjemności i otaczać się przedmiotami, które będą nam przypominać...  choćby i tę słoneczną niedzielę w parku, podczas której razem z kimś bliskim (albo najbliższym) wspaniale spędziliśmy czas. Warto bo... przecież kochamy atmosferę festynów, jarmarków, uroczych straganów. Kochamy rękodzieło, unikatowe, wyjątkowe przedmioty, jak i wyjątkowe smaki, które zostają w pamięci na długo, i których później szukamy, albo próbujemy odtworzyć. W końcu warto... by docenić ludzi, którzy włożyli w coś ogrom czasu i serca.

 

Zatem gorąco zachęcamy do udziału. Zgłoszeń można dokonywać do 30 czerwca 2017 r.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - DOC

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - PDF

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

   

  • Licznik odwiedzin:
  • Dziś 33
  • |
  • Wczoraj 409
  • |
  • W tym tygodniu 442
  • |
  • W tym miesiącu 8751
  • |
  • Razem 253318