RODZINY WSPIERAJĄCE

 

Poszukiwane osoby chętne do pełnienia funkcji tzw. Rodziny wspierającej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji tzw. „rodziny wspierającej” dla rodzin z terenu gminy, przeżywających trudności w sprawowaniu opieki i wychowywaniu dzieci.

Rodzina wspierająca ma za zadanie wesprzeć rodzinę wspieraną w opiece i wychowaniu dzieci poprzez np. wskazanie prawidłowych wzorców z tym zakresie, podzielenie się umiejętnościami zastosowania metod wychowawczych pozbawionych przemocy, udzielenie pomocy w zaspokojeniu potrzeb emocjonalnych dzieci.

Rodzina wspierająca może udzielać wsparcia np. poprzez wspólne spędzanie czasu z rodziną wspieraną i dziećmi z tej rodziny, poprzez pomoc w nauce dzieciom z rodziny wspieranej, budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, pokazywania im ciekawych form spędzania wolnego czasu i inne. Wiele zależy od inwencji , chęci i możliwości rodziny wspierającej.

Obecnie poszukujemy rodziny wspierającej dla rodzin wielodzietnych.

Prosimy zainteresowane osoby o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach ul. Dworcowa 95, 59-180 Gaworzyce lub kontakt telefoniczny z panem Mirosławem Czaplą – asystentem rodziny (tel.76 8316267), w celu umówienia się na indywidualną rozmowę, podczas której zostanie ustalony zakres ewentualnego wsparcia według możliwości rodziny wspierającej i potrzeb rodziny wspieranej. Podczas rozmowy zostaną także przedstawione warunki formalne i wsparcie ze strony gminy dla rodziny pełniącej funkcje rodziny wspierającej.

GOPS Gaworzyce :: Ta witryna używa cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie tej technologii.